• Wojewódzki etap XXI Olimpiady Znajomości Afryki

• 04.03 2023 roku w Toruniu odbył się wojewódzki etap XXI Olimpiady Znajomości Afryki. Celem Olimpiady jest poszerzenie wiedzy na temat kontynentu afrykańskiego poprzez zwrócenie uwagi na problemy społeczne oraz gospodarcze tego regionu. Uczestnictwo w tej olimpiadzie uczy otwartości na inne narody, kultury i problemy współczesnego świata.

Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Maciak i Michał Grabarz.

Gratulujemy i czekamy na ogłoszenie wyników.

• „Nie daj się kupić, nie jesteś na sprzedaż"

• „Nie daj się kupić, nie jesteś na sprzedaż" to projekt realizowany przez Fundacja Czas Wolności we współpracy z KPP w Chełmnie. Wczoraj (3.03.2023) w naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu przeciwdziałania przyczynom przestępstwa handlu ludźmi. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są metody werbowania sprawców, formy zniewolenia we współczesnym niewolnictwie oraz poznali niezbędne zachowania, które mogą uchronić ich przed staniem się ofiarom handlu ludźmi. Dziękujemy za spotkanie.

• Polsko-ukraińskie spotkanie z literaturą i sztuką

• 2 marca odbyło się w naszej szkole polsko-ukraińskie spotkanie z literaturą i sztuką, zorganizowane przez Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Do naszej szkoły zawitali najmłodsi - przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 z chełmińskich szkół. Mieliśmy okazję wysłuchać kultowych bajek Stanisława Jechowicza w języku polskim i ukraińskim. Następnie uczniowie naszej szkoły udali się na prezentację kierunków studiów Wydziału Sztuk Pięknych UMK.