• WSPARCIE FINANSOWE ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

Powiat Chełmiński w październiku br. zawarł z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim, w imieniu którego działał na podstawie udzielonego pełnomocnictwa Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Umowę Dotacji Nr 14/2021 o wsparcie finansowe ze środków budżetu państwa w ramach realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktyna tablica”. W 2021 roku Powiat Chełmiński otrzymał środki finansowe w wysokości 68.000,00 zł z tytułu przedmiotowej umowy.

Termin wydatkowania dotacji i realizacji umowy: 26.10.2021 r. - 31.12.2021 r.

Wartość kosztów realizacji zadania: 86.000,00 zł , w tym:

68.000,00 zł - dotacja z budżetu państwa,

18.000,00 zł - wkład własny finansowy.

Przedmiot umowy:

Udzielenie przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego wsparcia finansowego organowi prowadzącemu szkołę, ze środków budżetu państwa na zasadach określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 23.10.2020 r. w sprawie szczegółowych warunków (…) w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica” oraz uchwale Nr 151/2020 Rady Ministrów z dnia 23.10.2020 r. w sprawie ustanowienia Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica”.

Cel, na który została przyznana dotacja:

Zakup pomocy dydaktycznych wskazanych w § 2 ust. 3-7 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23.10.2020 r. w sprawie szczegółowych warunków (…) w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica”, niezbędnych do realizacji programów nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych.

W ramach realizacji ww. umowy planowany jest zakup pomocy dydaktycznych dla:

1. Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Chełmnie w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 – „Liceum i Gimnazjum Chełmińskie” w Chełmnie,
            2. Branżowej Szkoły I Stopnia w Chełmnie w Zespole Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Chełmnie,
            3.Technikum   w   Grubnie   w   Zespole   Szkół Centrum   Kształcenia   Zawodowego im. Ignacego Łyskowskiego w Grubnie,
            4. Szkoły  Podstawowej  Specjalnej  w  Chełmnie oraz  Branżowej  Szkoły  Specjalnej I Stopnia w Chełmnie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy w Chełmnie.

Wyż. wym. szkoły zostały objęte wsparciem finansowym, zgodnie z zaakceptowanym wnioskiem o udzielenie wsparcia finansowego w roku 2021.