• 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• W związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca o godz. 11.00 w auli naszego liceum odbyła się uroczysta akademia, a następnie wernisaż oraz prelekcja wokół wystawy „Żołnierze Wyklęci. Podziemie niepodległościowe 1944 – 1963” wygłoszona przez pana Jakuba Topolewskiego, pracownika Delegatury IPN w Bydgoszczy.

Z tej okazji mieliśmy możliwość wysłuchania prelekcji Pana Jakuba Topolewskiego z Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy. Oprócz tego uczniowie naszej szkoły wraz z Panią Magdaleną Marks i Panem Marcinem Dętkosiem przygotowali wiersze i piosenki, których mogliśmy wysłuchać.

• Obchody dnia patrona

• 20 lutego odbyły się obchody dnia patrona naszej szkoły. Wysłuchaliśmy krótkiego wykładu o energetyce jądrowej, który przygotował dyrektor - Piotr Orłowicz. Następnie odbyły się wyścigi pojazdów zbudowanych przez uczniów oraz kahoot zrobiony na podstawie wykładu Pani Anny Grzesznej-Kozikowskiej. Nasz szkolny Mikołaj Kopernik oraz jego pomocnice odwiedzili dzisiaj szkoły podstawowe i osłodzili im dzień.