• Lekcja o podatkach

     • 29 marca klasy 2c, 3c, i 3b otrzymały dawkę informacji o systemie podatkowym w Polsce. Przybliżone zostały zagadnienia usługi Twój e-Pit, e-urząd skarbowy, e-rezerwacja oraz profilu zaufanego.

      Dziękujemy pani Julii Wasilkowskiej, Kierownikowi Referatu Obsługi Bezpośredniej Urzędu Skarbowego w Chełmnie za poświęcony czas i sporą dawkę cennej wiedzy.

      Do zobaczenia za rok

     • Joanna Jabczyńska z klasy IV c finalistką konkursu "I know America"

     • W dniach od 28 lutego do 4 marca odbył się w Warszawie finał konkursu amerykanistycznego "I Know America", w którym udział wzięła uczennica naszej szkoły Joanna Jabczyńska. Po przygotowaniu 3-minutowych filmików w języku angielskim, 14 finalistów wzięło udział w egzaminie ustnym z wiedzy o historii, kulturze, polityce i ekonomii Stanów Zjednoczonych. W skład 6-osobowej komisji wchodzili przedstawiciele Ośrodka Studiów Amerykanistycznych i Ambasady Amerykańskiej. Poza egzaminem, finaliści spędzili czas na zwiedzaniu Warszawy, między innymi odwiedzili American School of Warsaw oraz wzięli udział w debacie na temat ekologii. Kilkudniowy finał zakończył się wręczeniem dyplomów oraz lunchem z przedstawicielami Ambasady Amerykańskiej.