• PODRĘCZNIKI W KLASACH 1-3 po SP

     • Oto lista podręczników obowiązujących w klasach 1-3 po szkole podstawowej w ZSO nr 1 w roku szkolnym 2021/2022.

      Przedmioty rozszerzone w kl. 1 w zależności od profili:

      a) profil społeczno-prawny: j. polski i wos

      b) profil medyczny: biologia i chemia

      c) profil politechniczno-biznesowy: matematyka i geografia

      Link do dokumentu PDF.

     • MATURZYŚCI ZSO NR 1 SĄ NAJLEPSI!!!

     • W poniedziałek, 5 lipca, Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznych matur. Zdawalność w kraju wyniosła 74,5%, a w województwie kujawsko-pomorskim 70%.

      Natomiast w powiecie chełmińskim maturę zdało 73% uczniów – NAJLEPSZY WYNIK (pomijamy katolik, w którym maturzystów było tylko 17) uzyskali maturzyści ZSO nr 1, w którym zdało 89,06%!!!
      Dla siedmiorga uczniów pozostaje szansa na egzamin poprawkowy w sierpniu, co może zmienić wynik na 100% zdawalności!!! (po cichu wszyscy na to liczymy).

      Jak widać, uczniom i nauczycielom ZSO nr 1 nawet pandemia nie jest w stanie przeszkodzić w zdobywaniu i przekazywaniu rzetelnej wiedzy i umiejętności.
      Brawo Maturzyści! Brawo Nauczyciele! Wykonaliście kawał dobrej roboty. Teraz wszyscy zasłużyliście na udany odpoczynek.

     • Program "Dobry start"

     • Toruń, 29 czerwca  2021 r.

      Oddział w Toruniu

       

      Szanowni Państwo,

      od 1 lipca 2021 r. nasza instytucja będzie realizowała rządowy program „Dobry start".

      Od roku szkolnego 2021/2022 tzw. 300+  dla ucznia w ramach programu „Dobry Start”  będzie obsługiwane i wypłacane przez ZUS. Wnioski będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r. tylko elektronicznie – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portalu Emp@tia lub przez serwisy bankowości elektronicznej banków, które udostępnią taką możliwość. Co ważne świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy wskazany we wniosku, a decyzje oraz zawiadomienia dotyczące świadczeń 300+ będą przekazywane w formie elektronicznej

      W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom oraz pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych do ukończenia 20. roku życia,  a w przypadku uczniów z niepełnosprawnościami – do ukończenia 24 lat.

      Pracownicy ZUS w placówkach Zakładu będą pomagali zainteresowanym osobom
      w założeniu profilu na PUE i poprawnym wypełnieniu wniosku o świadczenie 300+. Pomoc otrzyma  każdy, kto tylko tego będzie potrzebował. W tym celu pracownicy Zakładu będą także w razie potrzeby pełnić dyżury w wybranych jednostkach terenowych urzędów miasta, gminy, Poczty Polskiej i KRUS. 

       

       

      Z wyrazami szacunku

      Wanda Stróżyk

      Zastępca Dyrektora Oddziału

      ZUS w Toruniu