• „Nie daj się kupić, nie jesteś na sprzedaż"

• „Nie daj się kupić, nie jesteś na sprzedaż" to projekt realizowany przez Fundacja Czas Wolności we współpracy z KPP w Chełmnie. Wczoraj (3.03.2023) w naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu przeciwdziałania przyczynom przestępstwa handlu ludźmi. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są metody werbowania sprawców, formy zniewolenia we współczesnym niewolnictwie oraz poznali niezbędne zachowania, które mogą uchronić ich przed staniem się ofiarom handlu ludźmi. Dziękujemy za spotkanie.

• Polsko-ukraińskie spotkanie z literaturą i sztuką

• 2 marca odbyło się w naszej szkole polsko-ukraińskie spotkanie z literaturą i sztuką, zorganizowane przez Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Do naszej szkoły zawitali najmłodsi - przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 z chełmińskich szkół. Mieliśmy okazję wysłuchać kultowych bajek Stanisława Jechowicza w języku polskim i ukraińskim. Następnie uczniowie naszej szkoły udali się na prezentację kierunków studiów Wydziału Sztuk Pięknych UMK.

• 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• W związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca o godz. 11.00 w auli naszego liceum odbyła się uroczysta akademia, a następnie wernisaż oraz prelekcja wokół wystawy „Żołnierze Wyklęci. Podziemie niepodległościowe 1944 – 1963” wygłoszona przez pana Jakuba Topolewskiego, pracownika Delegatury IPN w Bydgoszczy.

Z tej okazji mieliśmy możliwość wysłuchania prelekcji Pana Jakuba Topolewskiego z Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy. Oprócz tego uczniowie naszej szkoły wraz z Panią Magdaleną Marks i Panem Marcinem Dętkosiem przygotowali wiersze i piosenki, których mogliśmy wysłuchać.