• 3. MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIEJ LICEALIADY W KOSZYKÓWKĘ

• NIEWIARYGODNE!!!

Ogromny sukces ekipy koszykarzy z naszego Liceum. Chłopacy pod przewodnictwem trenerów Macieja Szulca i Patryka Grzeszczaka 22 marca zdobyli 3. MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIEJ LICEALIADY W KOSZYKÓWKĘ. Żadna ze szkół w Chełmnie nie osiagnęła takiego sukcesu w koszykówce ostatnich dwóch dekadach. Na dodatkowe uznanie zasługuje Marcel Teodorowicz, który został wybrany do pierwszej piątki turnieju. Piękną grę mogliśmy podziwiać dzięki naszym kamerzystom w skladzie:

📷Maks Madej

📷Bartosz Gróbski

🏀SKŁAD NASZYCH ORŁÓW:

Marek Kuśpit (kapitan zespołu)

Damian Kurowski,

Kacper Rozmus,

Marcel Teodorowicz,

Hubert Lobermajer,

Kuba Grzeszczak,

Remek Maron,

Miłosz Dybowski,

Jędrek Syta,

Paweł Bałdzikowski,

Mateusz Frackiewicz,

Mikołaj Steczeń.

GRATULUJEMY TRENEROM I W SZCZEGÓLNOŚCI ZAWODNIKOM ZA ZOSTAWIENIE SERC NA BOISKU ORAZ DZIĘKUJEMY, ŻE BYLIŚCIE DZISIAJ Z NAMI.

• Dzień Osób z Zespołem Downa

• 21 marca to Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chełmnie. Nasi wolontariusze poprowadzili zabawy taneczne, w których wzięli udział wszyscy zgromadzeni na rynku. Było kolorowo, radośnie i wiosennie

• Lekcja w sądzie

• 17 marca klasa 2A o profilu społeczno-prawnym miała wyjątkową lekcję z zakresu elementów podstaw prawa.

Uczniowie wzięli udział w dwóch rozprawach sądowych, w których oskarżeni stanęli pod zarzutem prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu oraz w drugim przypadku pod wpływem narkotyków. Tego typu sprawy karne są coraz częściej spotykane w polskich sądach, a zatem jest to problem, z którym w przyszłości mogą zetknąć się młodzi ludzie.

Po rozprawach sądowych uczniowie mieli możliwość rozmowy z Panią Sędzią Sądu Rejonowego w Chełmnie Agatą Makowską- Boniecką, Panem Prokuratorem Radosławem Myncem oraz Starszym sekretarzem sądowym Panią Barbarą Michoń. Podczas tego spotkania poznali zasady organizacji i funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, przebieg procesu karnego i uzyskali informacje dotyczące zawodów prawniczych.

Następnie pod opieką Kierownika Samodzielnej Sekcji Administracyjnej Pani Sandry Kowalskiej uczniowie zwiedzili budynek Sądu, odwiedzili poszczególne komórki organizacyjne Sądu i poznali specyfikę ich pracy.

Serdecznie dziękujemy Prezes Sądu Rejonowego w Chełmnie Pani Julicie Preis za umożliwienie nam odbycia tej wyjątkowej wycieczki edukacyjnej.