• Polsko-ukraińskie spotkanie z literaturą i sztuką

     • 2 marca odbyło się w naszej szkole polsko-ukraińskie spotkanie z literaturą i sztuką, zorganizowane przez Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Do naszej szkoły zawitali najmłodsi - przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 z chełmińskich szkół. Mieliśmy okazję wysłuchać kultowych bajek Stanisława Jechowicza w języku polskim i ukraińskim. Następnie uczniowie naszej szkoły udali się na prezentację kierunków studiów Wydziału Sztuk Pięknych UMK.

     • 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

     • W związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca o godz. 11.00 w auli naszego liceum odbyła się uroczysta akademia, a następnie wernisaż oraz prelekcja wokół wystawy „Żołnierze Wyklęci. Podziemie niepodległościowe 1944 – 1963” wygłoszona przez pana Jakuba Topolewskiego, pracownika Delegatury IPN w Bydgoszczy.

      Z tej okazji mieliśmy możliwość wysłuchania prelekcji Pana Jakuba Topolewskiego z Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy. Oprócz tego uczniowie naszej szkoły wraz z Panią Magdaleną Marks i Panem Marcinem Dętkosiem przygotowali wiersze i piosenki, których mogliśmy wysłuchać.