• Joanna Jabczyńska z klasy IV c finalistką konkursu "I know America"

• W dniach od 28 lutego do 4 marca odbył się w Warszawie finał konkursu amerykanistycznego "I Know America", w którym udział wzięła uczennica naszej szkoły Joanna Jabczyńska. Po przygotowaniu 3-minutowych filmików w języku angielskim, 14 finalistów wzięło udział w egzaminie ustnym z wiedzy o historii, kulturze, polityce i ekonomii Stanów Zjednoczonych. W skład 6-osobowej komisji wchodzili przedstawiciele Ośrodka Studiów Amerykanistycznych i Ambasady Amerykańskiej. Poza egzaminem, finaliści spędzili czas na zwiedzaniu Warszawy, między innymi odwiedzili American School of Warsaw oraz wzięli udział w debacie na temat ekologii. Kilkudniowy finał zakończył się wręczeniem dyplomów oraz lunchem z przedstawicielami Ambasady Amerykańskiej.

• 3. MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIEJ LICEALIADY W KOSZYKÓWKĘ

• NIEWIARYGODNE!!!

Ogromny sukces ekipy koszykarzy z naszego Liceum. Chłopacy pod przewodnictwem trenerów Macieja Szulca i Patryka Grzeszczaka 22 marca zdobyli 3. MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIEJ LICEALIADY W KOSZYKÓWKĘ. Żadna ze szkół w Chełmnie nie osiagnęła takiego sukcesu w koszykówce ostatnich dwóch dekadach. Na dodatkowe uznanie zasługuje Marcel Teodorowicz, który został wybrany do pierwszej piątki turnieju. Piękną grę mogliśmy podziwiać dzięki naszym kamerzystom w skladzie:

📷Maks Madej

📷Bartosz Gróbski

🏀SKŁAD NASZYCH ORŁÓW:

Marek Kuśpit (kapitan zespołu)

Damian Kurowski,

Kacper Rozmus,

Marcel Teodorowicz,

Hubert Lobermajer,

Kuba Grzeszczak,

Remek Maron,

Miłosz Dybowski,

Jędrek Syta,

Paweł Bałdzikowski,

Mateusz Frackiewicz,

Mikołaj Steczeń.

GRATULUJEMY TRENEROM I W SZCZEGÓLNOŚCI ZAWODNIKOM ZA ZOSTAWIENIE SERC NA BOISKU ORAZ DZIĘKUJEMY, ŻE BYLIŚCIE DZISIAJ Z NAMI.