• VI Bieg Niepodległości

• Nowa galeria VI Bieg Niepodległości została dodana do albumu fotograficznego

10 listopada 2022 r. na chełmińskim Rynku odbył się VI Bieg Niepodległości o Puchar Dyrektora ZSO nr 1. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miejskich i samorządowych, służb mundurowych, uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, przedszkola oraz mieszkańcy miasta. Oficjalna część zaczęła się przemówieniami - Pana Piotra Orłowicza - dyrektora ZSO nr 1, Pani Katarzyny Lubańskiej - radnej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Pana Zdzisława Gamańskiego - starosty Powiatu Chełmińskiego. Podczas programu artystycznego mieliśmy możliwość wysłuchania utworu Marka Grechuty pt. „Wolność” w wykonaniu Patrycji Płocińskiej. Usłyszeliśmy również wypowiedzi osób różnych generacji o tym, czym dla nich jest wolność. Następnie Alicja Górecka zaśpiewała dla nas piosenkę do słów ks. Karola Dąbrowskiego „Ojczyzna ma”, a potem najmłodsza artystka Iga Marks wykonała dla nas utwór „Co to jest niepodległość”. Uczennice naszej szkoły rozdały gościom gazetki z refleksjami o wolności, wypowiedziane przez reprezentantów różnych pokoleń. Po zakończeniu części artystycznej odbył się VI Bieg Niepodległości. Konkurencję rozegrano w dwóch kategoriach: dziewczęta oraz chłopcy. W trakcie trwania biegu można było skosztować pysznej grochówki.

Dziękujemy serdecznie Panu Staroście za patronat, Panu Burmistrzowi za przyjęcie nas na płycie chełmińskiego rynku. Dziękujemy również sponsorom: w pierwszej kolejności Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Radzie Rodziców, Panu Mariuszowi Wronkowskiemu właścicielowi Grawitacji i Bitlandu. Słowa podziękowania za okazaną pomoc kierujemy również do dyrekcji Muzeum Ziemi Chełmińskiej, Zakładu Aktywizacji Zawodowej za przygotowanie grochówki dla uczestników Biegu oraz policji, Straży Miejskiej, wojska i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za uczestnictwo w uroczystości, a zwycięzcom gratulujemy. Do zobaczenia za rok!

Oto najlepsi z obu kategorii.

Dziewczęta:

1. Katarzyna WARDULIŃSKA – ZS CKZ Grubno