• 3. MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIEJ LICEALIADY W KOSZYKÓWKĘ

NIEWIARYGODNE!!!

Ogromny sukces ekipy koszykarzy z naszego Liceum. Chłopacy pod przewodnictwem trenerów Macieja Szulca i Patryka Grzeszczaka 22 marca zdobyli 3. MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIEJ LICEALIADY W KOSZYKÓWKĘ. Żadna ze szkół w Chełmnie nie osiagnęła takiego sukcesu w koszykówce ostatnich dwóch dekadach. Na dodatkowe uznanie zasługuje Marcel Teodorowicz, który został wybrany do pierwszej piątki turnieju. Piękną grę mogliśmy podziwiać dzięki naszym kamerzystom w skladzie:

• Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca to Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chełmnie. Nasi wolontariusze poprowadzili zabawy taneczne, w których wzięli udział wszyscy zgromadzeni na rynku. Było kolorowo, radośnie i wiosennie

• Lekcja w sądzie

17 marca klasa 2A o profilu społeczno-prawnym miała wyjątkową lekcję z zakresu elementów podstaw prawa.

Uczniowie wzięli udział w dwóch rozprawach sądowych, w których oskarżeni stanęli pod zarzutem prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu oraz w drugim przypadku pod wpływem narkotyków. Tego typu sprawy karne są coraz częściej spotykane w polskich sądach, a zatem jest to problem, z którym w przyszłości mogą zetknąć się młodzi ludzie.

• Półfinał wojewódzki Licealiady w koszykówkę

Nasi koszykarze 16 marca wzięli udział w półfinale wojewódzkim Licealiady, wygrywając mecze z ZS2 Rypin 51:14 i V LO Toruń 47:40. Wywalczyli awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się już 22 marca w Inowrocławiu. Gratulujemy!!!

Skład zespołu: Kacper Rozmus, Damian Kurowski, Marcel Teodorowicz, Kuba Grzeszczak, Hubert Lobermajer, Jędrzej Syta, Paweł Bałdzikowski, Miłosz Dybowski, Mateusz Frąckiewicz, Remigiusz Maron, Marek Kuśpit