• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

ZADANIE DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA W ZAKRESIE ROZWIJANIA ZAINTERESOWAŃ UCZNIÓW PRZEZ PROMOCJĘ I WSPIERANIE CZYTELNICTWA DZIECI I MŁODZIEŻY, W TYM ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH W RAMACH REALIZACJI PRIORYTETU 3 „NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0NA LATA 2021-2025” W ROKU 2024

• Stypendia sportowe przyznane!

Burmistrz Chełmna przyznał stypendia sportowe za wysokie wyniki uzyskane w 2023 r.

Uroczystego wręczenia stypendiów dokonali burmistrz miasta Chełmna Artur Mikiewicz i przewodniczący rady miasta Chełmna Wojciech Strzelecki.

W gronie 20 stypendystów znalazły się nasze uczennice:

Marta Drąg – tenis stołowy (LUKS Chełmno)

• Wykład "Papieros zabija - bierne palenie też! Nikotyna ... to nie aspiryna"

W czwartek 25 stycznia w auli szkoły odbył się wykład, który wygłosił dr n med. Marek Jurgowiak. Temat niezwykle aktualny „Papieros zabija – bierne palenie też! Nikotyna....to nie aspiryna”.

Jak wynika z szacunków codziennie w Polsce 500 młodych osób sięga po swojego pierwszego papierosa. Dym papierosowy zawiera co najmniej 400 szkodliwych substancji, 60 związków o charakterze rakotwórczym. Modne ostatnio e-papierosy są równie niebezpieczne – podkreślił podczas wykładu dr Jurgowiak.