• VI Bieg Niepodległości

     • Nowa galeria VI Bieg Niepodległości została dodana do albumu fotograficznego

      10 listopada 2022 r. na chełmińskim Rynku odbył się VI Bieg Niepodległości o Puchar Dyrektora ZSO nr 1. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miejskich i samorządowych, służb mundurowych, uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, przedszkola oraz mieszkańcy miasta. Oficjalna część zaczęła się przemówieniami - Pana Piotra Orłowicza - dyrektora ZSO nr 1, Pani Katarzyny Lubańskiej - radnej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Pana Zdzisława Gamańskiego - starosty Powiatu Chełmińskiego. Podczas programu artystycznego mieliśmy możliwość wysłuchania utworu Marka Grechuty pt. „Wolność” w wykonaniu Patrycji Płocińskiej. Usłyszeliśmy również wypowiedzi osób różnych generacji o tym, czym dla nich jest wolność. Następnie Alicja Górecka zaśpiewała dla nas piosenkę do słów ks. Karola Dąbrowskiego „Ojczyzna ma”, a potem najmłodsza artystka Iga Marks wykonała dla nas utwór „Co to jest niepodległość”. Uczennice naszej szkoły rozdały gościom gazetki z refleksjami o wolności, wypowiedziane przez reprezentantów różnych pokoleń. Po zakończeniu części artystycznej odbył się VI Bieg Niepodległości. Konkurencję rozegrano w dwóch kategoriach: dziewczęta oraz chłopcy. W trakcie trwania biegu można było skosztować pysznej grochówki.

      Dziękujemy serdecznie Panu Staroście za patronat, Panu Burmistrzowi za przyjęcie nas na płycie chełmińskiego rynku. Dziękujemy również sponsorom: w pierwszej kolejności Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Radzie Rodziców, Panu Mariuszowi Wronkowskiemu właścicielowi Grawitacji i Bitlandu. Słowa podziękowania za okazaną pomoc kierujemy również do dyrekcji Muzeum Ziemi Chełmińskiej, Zakładu Aktywizacji Zawodowej za przygotowanie grochówki dla uczestników Biegu oraz policji, Straży Miejskiej, wojska i Ochotniczej Straży Pożarnej.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za uczestnictwo w uroczystości, a zwycięzcom gratulujemy. Do zobaczenia za rok!

      Oto najlepsi z obu kategorii.

      Dziewczęta:

      1. Katarzyna WARDULIŃSKA – ZS CKZ Grubno

      2. Zuzanna NICPOŃ – ZSO nr 1

      3. Anika KUBACKA - Technikum Mundurowe

      Chłopcy:

      1. Kamil STENKA - Technikum Mundurowe

      2. Olaf OSTROWSKI – ZSO nr 1

      3. Kacper JARZEMBSKI – ZSO nr 1

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

     • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023:

      DLA WSZYSTKICH KLAS 1. - AULA, GODZ. 9.00 (2. piętro, naprzeciwko schodów)

      POZOSTAŁE KLASY - SALE LEKCYJNE, GODZ. 9.00

      Serdecznie zapraszamy!

     • FAM - STYPENDIA

     • Szanowni Państwo, 

      Jest nam niezmiernie miło, że ponownie przystaliście Państwo na współpracę przy projekcie stypendialnym Fundacji Odlewnia. Od tego roku uczestniczymy w ogólnopolskim programie stypendialnym "Stypendia Pomostowe", a maturzyści z naszego regionu mogą ubiegać się o rekomendację Fundacji, by uzyskać tegoroczne stypendium (7 tys. zł). O stypendia na I rok mogą ubiegać się ambitni i zdolni tegoroczni maturzyści ze wsi i małych miejscowości, osiągający dobre wyniki w nauce i pochodzący z niezamożnych rodzin (dochód brutto na osobę w rodzinie nie może przekraczać 2107 zł), którzy rozpoczną studia dzienne w akademickich uczelniach publicznych. W załączniku znajdą Państwo wniosek i regulamin oraz krótką informację o Stypendiach Pomostowych. 

      Jak zwykle prosimy Państwa o pomoc w dotarciu z informacjami do tegorocznych maturzystów - to tym ważniejsze, że nabór wniosków wypada w środku lata. Będziemy zaszczyceni, gdy wydelegują Państwo także jedną osobę do Komisji, która wybierze 3 maturzystów, którzy otrzymają akredytację do Programu.

      Na zgłoszenia czekamy od dziś do 10 sierpnia br. 
      Zgłoszenie można:
      -wysłać pocztą (Fundacja Odlewnia, ul. Polna 10, 86-200 Chełmno, dop. Stypendia Pomostowe) 
      -wrzucić do oznaczonej skrzynki przy portierni na ul. Polnej 10 
      -wysłać mailem na adres biuro@fundacjaodlewnia.pl, w tytule Stypendia Pomostowe (wówczas dokumenty do wglądu należy dostarczyć w ciągu dwóch dni w przypadku otrzymania akredytacji) 

      W połowie sierpnia Komisja Stypendialna wybierze 3 maturzystów, którym udzielimy akredytacji. W październiku ostateczne wyniki - będą one jeszcze zatwierdzane przez komisję Programu Stypendiów Pomostowych. 

      Pozdrawiam serdecznie!
      Joanna Pelczar

       

      PS PONIŻEJ DO POBRANIA REGULAMIN STYPENDIUM ORAZ WNIOSEK